Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) sonuçları ilan edildi. Zafer Kalkınma Ajansı TR33 Bölgesi adına sunduğu 12 projenin tamamı destek almaya hak kazanarak bu yıl da en başarılı kalkınma ajansı oldu.

Zafer Kalkınma Ajansından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan projeler kapsamında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden teklif edilen 3'er adet projenin tamamı desteklenerek 166 Milyon lira olan 2020 SOGEP bütçesinin yüzde 8,3’üne karşılık gelen 13 milyon 750 bin lira tutarında hibe desteği almaya hak kazanıldı. Söz konusu projeler kapsamında TR33 Bölgesi’nde 20 Milyon lira büyüklüğünde yatırım yapılması öngörülüyor.”
Ajansın genel sekreteri Veli Oğuz, projelerin onay noktasında nihai karar mercii olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Süreç boyunca proje geliştirme çalışmaları için desteğini esirgemeyen Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüze şükranlarımızı arz ederiz. Bununla birlikte, kamu, özel sektör ve STK temsilcilerinden 171 kurum ve kuruluşun işbirliğinde yürütülecek projeler kapsamında 146 eğitim faaliyeti gerçekleştirilerek toplam 5 bin 144 saat istihdama yönelik eğitimler verilmesi, 376 kişinin istihdam ya da kendi işini kurma suretiyle iş gücüne katılım sağlaması ve 10 adet atıl kamu binasının ekonomiye kazandırılması sağlanacak.” RAMAZAN DOĞAN