2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. dönem sonu karne dağıtım töreni Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlendi. Karne dağıtım törenine Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan ERTAŞ, Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Şube Müdürü İbrahim AYBEK, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

"Çocuklarımız Yarıyıl Tatilinde Dinlensin Ama Mutlaka Kitap Okusunlar"

BAŞYİĞİT karne töreninde; “Öğrencilerimizi bilişsel ve duyuşsal yönden değerlendiriyoruz. Karnelerinde düşük notlar olan öğrencilerimiz üzülmesin, ikinci dönem düzelteceklerine inanıyorum. Öğrencilerimiz tatilde dinlensinler ancak mutlaka kitap okusunlar. Kitap okuma alışkanlığı edinmelerini tavsiye ederim. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen tüm veli, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum.

Üniversite yerleştirme oranlarında dün açıklanan verilere göre ülke genelinde 29. sırada yer almamız bizleri memnun etti. Ancak daha iyisini yapmak için çabalarımız devam edecek, inşallah Kütahya´da maarif ailesi olarak gelecekte daha iyi yerlere geleceğiz.

Ödev konusunda Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK´un basına yansıyan görüşlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Çocuklarımız tatilde dinlensin ve aile büyüklerini ziyaret etsinler. Bu arada kitap okumayı ihmal etmesinler. Çünkü yapılan araştırmalar kitap okuyan, kitap okuma alışkanlığı olan öğrencilerin daha başarılı olduğunu gösteriyor. Bizler de ilkokulu 1. sınıftan itibaren çocuklarımızda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

17 Eylül 2018 tarihinde ilk ders ziliyle başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı I. döneminde; İlimiz eğitim kurumlarında; ilkokulda 36.638, ortaokulda 29.533 ortaöğretimde 26.611 olmak üzere toplam 92.782 öğrencimiz karnelerini alarak tatile çıktı.

2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayacaktır.