Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, 25 yıldır tapusu alınamayan Zafertepe Camii’nin tapusunu, Zafertepe Camii Derneği Başkanı Nail Arı’ya teslim etti.

Zafertepe Camii Derneği Başkanı Nail Arı ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Gerenli’yi makamında kabul eden Belediye Başkanı Işık, yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha çözmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Hizmetlerinin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Işık, “Dernek yöneticilerimiz yaklaşık 3 ay önce buraya gelerek bizi ziyaret etti. Söz konusu ziyarette Zafertepe Camii’nin tapusunun olmadığını ve bundan dolayı da aboneliklerde sorun yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Bundan yaklaşık 25 yıl önce Kütahya Belediyesi tarafından yaptırılan camiinin çeşitli nedenlerden dolayı tapusu alınamamış. Bizde bu kapsamda gerekli çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yaparak vatandaşlarımızın mağduriyetini giderdik. Artık hemşehrilerimiz 3 bin 192,76 m2’lik arsa üzerine yapılmış olan ve Kütahya Belediyesi’nin tam hissi olan camimizde gönül rahatlığıyla ibadetlerini yapabilirler. Hayır ve hizmet nasip işidir. Rabbim kime nasip ederse o buna vesile olur. Hizmetlerimizin şehrimiz ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ziyarette Dernek Başkanı Nail Arı, Belediye Başkanı Işık’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. İDRİS DOĞAN