7.Olağan genel kurulun hazırlıklarının ilk adımı olarak yapılan delege seçimleri hafta sonunda merkez ilçe başkanlığının organizasyonunda gerçekleşti.

Merkez ilçe de yapılan delege seçimlerin de 400 delege seçildi. Eski termik lokalinde hafta sonunda yapılan delege seçimlerin de merkeze bağlı 66 mahalle ve 110 köyde 400 ü asil  200 ü yedek olmak üzere delegeler seçildi. Üyelerin delege seçimlerine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden AK Parti merkez ilçe başkanı Muhterem Yıldırım” 7.olağan kongre sürecinin ilk aşaması olan delege seçimlerini Kütahya Merkez İlçe olarak yoğun bir katılımla hayırlısı ile tamamladık.
Bu delege seçim süreci içinde bizlerin heyecanına, sevincine ortak olan başta İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, İl yönetimine, İl Gençlik Kollarına, İl Kadın Kollarına, Merkez İlçe Yönetim kurulu üyelerimize, Mahalle ve Köy Başkanları ve yönetim kurullarına ve tüm parti üyelerimize şahsım ve teşkilatım adına tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde açıklamada bulundu. Delege seçimlerinde oy kullanmaya gelen İl başkanı Sebahattin Ceyhun ise” Bu dava;
etkiyi yetkide değil, hizmette, şefkatte, merhamette,ve hikmette görenlerin davasıdır. Bu dava; muhabbettir, sevdadır, iştiyaktır, haktır.
Bu dava; aşkımızla doğdu, aşkımızla yaşayacaktır.
Partimizin 7. Olağan Kongre Sürecinde Delege Seçimleri için oyumuzu kullandık.
Kongre Sürecimiz Partimiz ve Teşkilatımız için hayırlı olsun. Bu dava;
etkiyi yetkide değil,hizmette, şefkatte, merhamette, ve hikmette görenlerin davasıdır.” dedi. AK Parti milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel`inde katıldığı delege seçimlerine katılımın yoğun olduğu gözlenirken,gözler seçimin bir sonraki ayağı olan ilçe başkanlıkları seçimlerine çevrildi.