Kütahya’da 8 yıl önce yaşanan bir trafik kazasında hayatını kaybeden Nedim İlkay Demirtaş’ın ismi, muhtar Nurcan Duygu’nun girişimleriyle, yaşadığı mahallede bir parka verilirken anne Hatice Demirtaş, oğlunun isminin parka yaşatılmasının kendisine verilen en güzel Anneler Günü hediyesi olduğunu söyledi.

Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu, 2012 yılında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 26 yaşındaki genç öğretmen Nedim İlkay Demirtaş’ın ailesinin büyük acı yaşadığını görünce onların acısını biraz hafifletmek için çalışma başlattı.
2014 yılında muhtar olarak seçildikten sonra genç öğretmenin isminin mahallelerindeki bir parka verilmesi sağlayarak ailenin acısını biraz azalacağını düşünen Duygu, bunun için Kütahya Belediyesinde imza verdi.
Yaşanılan sürecin ardından belediye meclisi kararıyla parkın isminin Nedim İlkay Demirtaş olarak onaylandığını dile getiren Duygu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mahallemiz sakinlerinden Hatice ve Özal Demirtaş’ın oğulları Nedim İlkay Demirtaş, 2012 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu vefat etmişti. 2014 yılında ilk muhtar seçildiğimde acılı ailemize oğullarının ismini bir parka vereceğimizin sözünü vermiştim. Bunun için de Kütahya Belediyesine dilekçemizi vermiştik. Geçtiğimiz günlerde belediye meclisi, aldığı kararla mahallemizdeki bir parka Nedim İlkay Demirtaş ismi verildi. Kararın ardından hayatını kaybeden evladımızın annesine anneler günü için kendisine bir sürprizin olacağını söyledim. Parkımızın ismi annemize de çok güzel bir hediye olmuş oldu. Bu karar aileyi olduğu kadar bizleri de çok memnun etti. Alınan karardan dolayı belediye meclisimize teşekkür ediyorum.”
Oğlunun isminin mahallelerindeki bir parkta yaşatılıyor olmasının kendisini çok sevindirdiğini kaydeden anne Hatice Demirtaş ise, “Oğlum İngilizce öğretmeniydi. 2012 yılında kurban bayramına 10 gün kala bize kurban kesmek için Suudi Arabistan’dan gelmişti. Ama talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Nurcan muhtarımız oğlumuzun hatırasını yaşatmak için büyük gayret göstererek parkımızın ismini Nedim İlkay Demirtaş olmasını sağladı. Bu bana çok güzel bir Anneler Günü hediyesi oldu. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Çok heyecanlı ve mutluyum.” diye konuştu.
Baba Özal Demirtaş da belediye meclisine ve gayretlerinden dolayı muhtar Nurcan Duygu’ya teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Türk bayrağı ile örtülen isim tabelası muhtar Duygu ve genç öğretmenin ailesiyle birlikte açıldı. RAMAZAN DOĞAN