İlçe kongresi için Çavdarhisar’a giden AK Partili heyet, Aizanoi Antik Kenti’ni ziyaret etti. Heyet, Antik Kent içerisinde bulunan tiyatro ve stadyumda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

AK Parti Kütahya protokolü, M.Ö. 3 bin yıllarına kadar dayanan tarihi ile Frig ve Roma dönemine ait eski yapıtların yer aldığı, kültürel yapısıyla sanat çevreleri tarafından ikinci Efes olarak adlandırılan Aizanoi Antik Kentini ziyaret etti.
AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Genel Kurulu için Çavdarhisar’a giden AK Parti İl Koordinatörü Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler ile siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, il genel meclisi üyeleri, partililer ve çevre il ve ilçelerden gelen misafirler, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyada benzersiz açık hava müzelerinden biri olan Aizanoi Antik Kenti'ni ziyaret ettiler. Burada devam eden çalışmaları yerinde inceleyen heyet, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Ziyareti değerlendiren Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, yaptığı açıklamada,
“Antik kentimiz Zeus Tapınağı, 15 bin kişi kapasiteli amfi tiyatro ile tiyatroya bitişik nizamda yapılmış 13 bin 500 kişilik stadyum, dünyanın ilk borsası ve içerisinde barındırdığı eşsiz güzelliklerle tüm ziyaretçilerimizi Korona virüs tedbirlerine uyularak beklemektedir'' dedi. İHA