Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde 50 milyon dolarlık yatırım için Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine 534 bin metrekare arsa tahsisi gerçekleştirildiği bildirildi.

Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için talepte bulunan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine arsa tahsisi yapıldı. 50 milyon dolarlık dev fabrika faaliyete geçtiğinde ilk etapta 500, 5 yıl sonunda ise 2 bin kişiye iş imkanı sunacak

Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında bir araya geldi. OSB’nin genel ve mali durumunun değerlendirildiği toplantıda; Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin arsa tahsisi talebi görüşüldü. Otomotiv, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörüne yönelik plastik enjeksiyon, parça üretimi ve montajı yapan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin talebi uygun görülerek yer tahsisi yapılmasına karar verildi. Şirketin, Altıntaş Zafer OSB’ye 50 milyon dolar tutarında yatırım yapacağını belirten Vali Dr. Ömer Toraman, 534 bin m2 tahsis edilen alanda kurulacak fabrikada ilk etapta 500, 5 yıl sonunda ise 2 bin kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti.

“ALTINTAŞ İÇİN TARİHİ GÜN”

Kütahya ve Altıntaş ilçesi için tarihi bir gün yaşandığını belirten Belediye Başkanı Arif Teke ise, ''Otomotiv, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörüne yönelik plastik enjeksiyon, parça üretimi ve montajı yapan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin talebi uygun görülerek yer tahsisi yapılmasına karar verildi. Şirket, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesine 50 milyon dolar tutarında yatırım yapacağını beyan etti. Emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Valimiz Ömer Toraman ve Yönetim Kurulu üyelerimize, İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun, Milletvekillerimiz, Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, İlçe Başkanımız Hakan Uşak ve müteşebbis heyeti (Belediye Meclis üyesi) arkadaşlarıma, destek ve duaları ile her zaman yanımızda olan Altıntaşımızın kadirşinas halkına teşekkür ediyorum. 2bin kişiye istihdam sağlaması beklenen bu yatırım ilimize ve ilçemize hayırlı olsun'' dedi.

"50 MİLYON DOLARLIK YATIRIM HAYIRLI OLSUN"

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun da, "Zafer OSB'de faaliyete geçecek olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, otomotiv, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörüne yönelik plastik enjeksiyon ile parça üretimi ve montajı yapmaktadır. Firma 1984 yılında Kasımpaşa'da kurulmuş olup plastik sektörüne fabrikasyon olarak 1997 yılında giriş yapmıştır. Firmanın Gebze'de ve Eskisehir'de toplamda 2 tesisinde 'Ürün Geliştirme Birimi', 'Kalıphane', 'Montaj Bölümü', 'Kalite ve Kontrol Laboratuvarları', 'Eğitim Sahası' ve '2 Kabinli Tam Otomasyonlu Boyahane' bulunmaktadır. İlimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. İHA