Organizatör Ahmet Yılmaz’ın öncülüğünde başlayan, siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının desteğiyle yıllar önce Kütahya’da filizlenen Aşiyan Ajans’ın organizasyonları, artık Ankara’da da ilgi odağı haline geldi.
Geçtiğimiz hafta Aşiyan Ajans’ın Ankara ziyaretleri kapsamında gerçekleştirilen görüşmelerde Kütahya ve Ankara arasındaki işbirliğini geliştirmeye yönelik önemli temaslar sağlandı.
Ankara Albayraklar Holding Platform Şirketler Grubu Koordinatörü Muzaffer Can Atak, Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Mustafa Dumlupınar, Ankara Kültür ve Turizm Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Adem Akçay, Ankara Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Emlak Daire Başkanı Mehmet Akif Yakar, Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Sandal gibi alanında uzman ve yetkili birçok kişi ziyaret edilerek Kütahya’dan Ankara’ya yeni iletişim kanallarının açılması konularında çalışmalar yapıldı.
Ayrıca gerçekleştirilen görüşmelerde Kütahya’ya özgü çini, seramik, leblebi ve porselen gibi hediyelerin takdim edilmesi de ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.
ESMAHAN SARAÇOĞLU