2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi öğretmenlik uygulaması formasyon ve okul deneyimi koordinasyon toplantısının ilki İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, İl Millî Eğitim Müdür Yardımsı Muhsin KAYMAK, Şube Müdürü Mustafa Ağca OKUR, İslamî İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Rifat TÜRKEL, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül BOZKURT, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çetin ÖZDİLEK ve Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Korkut YAPICI ve Simav Teknik Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Ahmet TETİK’in katılımlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 2018-2019 öğretim yılı güz döneminin değerlendirilmesi yapılarak, bahar döneminde planlanan faaliyetler ile ilgili görüş alış-verişi gerçekleştirildi.

Yapılan toplantının ardından Müdürlüğün Germiyan Toplantı Salonu’nda üniversite temsilcileri ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin KAYMAK’ın başkanlığında ve Şube Müdürü Mustafa Ağca OKUR ve uygulama koordinatörleri Germiyan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Selahattin TUNÇAY, Mehmet Akif İnan Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Hidayet ARI’nın katılımlarıyla okul müdürleri bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda güz döneminde görülen aksaklıklar değerlendirilerek, bahar döneminde yapılacaklar konusunda değerlendirme yapıldı.

Yapılan toplantıda Mustafa Ağca OKUR, öğretmenlik uygulaması formasyon ve okul deneyimi uygulaması için 2018-2019 öğretim yılı bahar döneminde 1.303 öğrenci, 171 akademisyen, 71 okul, 326 öğretmen, 71 müdür ve müdür yardımcısı görevlendirileceğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı KAYMAK üniversite temsilcilerine teşekkür ederek, yeni dönemde görev alan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Cihat