AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Türk milletinin 15 Temmuz’da, vatanına sahip çıkarak hainlere geçit vermediğini bildirdi.
Ceyhun, parti binasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hafızasının silinmesine asla izin vermeyeceklerini belirtti.
15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını dile getiren Ceyhun, şunları söyledi:
“Bir asır önce 'Ya istiklal ya ölüm' parolasıyla Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandıran aziz milletimiz, 15 Temmuz'da 'Gün vatana sahip çıkma günüdür' diyerek vatanına sahip çıkmış, hainlere geçit vermemiştir.
Devletin varlığı ve bağımsızlığına, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne kast edilen 4 yıl önceki karanlık olayın sıcaklığı henüz taze iken hala çeşitli algı oyunlarıyla 15 Temmuz Destanı’nı itibarsızlaştırmaya çalışan çevreler bilmeliler ki, 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Yakın siyasi tarihe dönüp bakın, o gece, 15 Temmuz gecesindeki gibi destansı bir direniş dünyada bile yaşanmadı. Muhakkak ki tarih, o direnişin parçası olanları da, susup kahvesini yudumlayanları da ayrıntılı bir şekilde yazacaktır. Yine tarih, vesayetle mücadelede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı da apayrı yazacaktır.”İHA