Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, NG Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’a yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

Kütahya Adalet Sarayının tarihi ve kültürel mirasını bozmadan inşaa edildikten sonra bugüne kadar hizmet veren ek binanın daha iyi hizmet vermesi için bakım çalışmalarına katkıda bulunan NG Yönetim Kurulu Nafi Güral’a Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey tarafından plaket takdim edildi.

İş adamı Nafi Güral’a teşekkür ettiğini belirten Başsavcı Evren Akbey; “Kütahya Mutasarrıfı Giritli Ahmet Fuat Pala tarafından M.S. 1907 yılında Germiyanoğulları Beyliği Sarayı'nın yerine yapıldıktan sonra uzun yıllar boş kalan ve restorasyon gördükten sonra 1986 yılından bugüne kadar Adalet Sarayı olarak hizmet veren Adliye binamıza ek olarak yapılan ek binanın çeşitli tamir ve onarımlarına destek sağlayan işadamı Nafi Güral Teşekkür ediyorum’ dedi.

NG Yönetim Kurulu Nafi Güral’da, “Tarihi ve kültürel mirasımızı ön plana çıkaran Kütahya Adliyemizin her türlü tamir ve onarım çalışmalarına her zaman katkı sağlamaya devam edeceğiz. Verilen plaketin benim için önemi büyüktür’ dedi.