Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Belediye Kütahyaspor’un bu yılki hedefinin 3. Lig şampiyonluğu olduğunu bildirdi.

Işık, Bölgesel Amatör Liginde 3. Lig’e yükselen Belediye Kütahyaspor kulübü tarafından Dumlupınar Stadyumunda düzenlenen programda kulüp yönetimi ve futbolcularıyla bir araya geldi.
Işık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl yapılan kongrede Belediye Kütahyaspor’u şampiyon yapma sözünü verdiğini ve bugün kulübün 3. Lig’e çıkmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Belediye Kütahyaspor’u 5 yıl içinde 1. Lig’de oynamasını sağlayacaklarını da dile getiren Işık, şunları kaydetti:
“Şehrimizin marka takımı olan Belediye Kütahyasporumuzun 3. Lige yükselişi nedeniyle bugün bu spor camiasının değerli aile bireyleri ile bir araya geldik. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçen yıl 9 Temmuz 2019 tarihinde eski ismiyle Kütahyaspor kulübü derneği olağanüstü kongre kararı aldı ve kongre sonrası Belediye Kütahyaspor kulübü derneği olarak değişti. Kulübümüz Bölgesel Amatör Ligde düşme noktasındayken aldık play off’dan sonra Bölgesel Amatör Ligin 9. Grubunda 1 yıl boyunca mücadele etti. Ama 26 haftalık bir maraton maalesef ülkemizin içinde bulunduğu pandemi süreci nedeniyle 22. hafta sonunda kesildi. Bu 22. haftanın 16 haftasını lider götüren bu güzel takımın değerli oyuncuları başta olmak üzere hem deplasmanda hem iç sahada yalnız bırakmayan çok değerli taraftarlarımız, kulübümüzün yöneticileri, Belediyemizin ilgili Başkan Yardımcıları ve şahsım bugünü bekliyorduk. Bugün 22. Haftada oyunların durdurulduğu ama 4 haftalık süreçte teorik olarak 12 puan daha kazanma hakkı olan bir maç yani 3 puan aralığındaki takımların liderin arkasından Türkiye Futbol Federasyonunun kararı ile bir üst lige yani 3. Lige yükseltilmesi nedeniyle Belediye Kütahyaspor’umuz bugün bu anı yaşıyor. Biz bunun bir sevda olduğunu biliyorduk. O günkü kongrede bir söz vermiştim. ‘Bu takım şampiyon olacak eğer şampiyon olmazsa bu kürsüde bir daha konuşmam’ demiştim. 3 Yıl sonra inşallah tekrar bir kongre yapıldığında hedefimiz 5 yıl içerisinde Belediye Kütahyaspor’un 1. Ligde oynamasını sağlamak. Şuanda bunun birinci adımı olan 3. Lige çıkma gerçekleşti. Ama önümüzde iki şampiyonluk daha var. Herkes gücünü yeşil sahada ortaya koyar ve şampiyonluk yarışında yarışırsa bu seneki hedefimizde 3. Ligde şampiyonluk. Allah nasip ederse buna göre bir takım kuracağız ve bu takımı Kütahya’nın yani şehrimizin takımı haline getireceğiz. Hedefi doğru koyarsak bu hedefe ulaşmak için herkes aynı noktaya bakar ve şehrimizin takımını hak ettiği yere taşımak için çalışırsak bizim başaramayacağımız bir şey yok. Sıfırdan kurulan bir takımla bir yılda bu noktaya geldiysek bundan sonraki yıllarda da inanıyorum ki 1. Lig hedefimizi tutturabiliriz.”
Işık, Belediye Kütahyaspor’un 2020-2021 sezonunda da teknik direktör Polat Çetin ile yola devam edeceklerini kaydederek, “Yardımcı Antrenörler Serkan Erçetin ile Abdi Aktaş, Kaleci Antrenörü Turgay Can, Yardımcı Antrenör Yusuf Küçükakyüz, Sportif Direktörümüzde Tolga Tağ kardeşimizdir. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Kulüp başkanı Cahit Özel de, desteklerinden dolayı Işık’a teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Işık, kulüp yöneticileri ile futbolculara plaket takdim etti. İDRİS DOĞAN