Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Müftülüğüne bağlı olarak farklı camilerde gorev yapan cami görevlilerinin , Kovid-19 tedbirleri kapsamında evlerde karantina altındaki vatandaşları her gün ziyaret ettiğini bildirdi.

Din görevlilerinin salgın sürecinde özveri ile çalıştıklarını belirten Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kütahya Valiliğince yapılan planlama kapsamında cami görevlilerimiz, gerek kovid hastası gerekse temaslı olarak evlerde karantina altında bulunan vatandaşlarımızı ziyaret ederek hem geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar hem de karantina kurallarına uyulması konusunda telkinatlarda bulunuyorlar.
Hocalarımız bu salgın sürecinde hakikaten özverili çalıştılar. Gerek Sosyal Vefa Gruplarındaki hizmetleri gerekse şu günlerde devam eden ev ziyaretleri hakikaten takdire şayan özverili çalışmalar. Değerli hocalarımız, her mahalleden en az iki kişilik ziyaret ekipleri evleri ziyaret ediyorlar. Bu kapsamda asıl ve yedekleri ile birlikte 360 din görevlisi 180 ekiple birlikte her gün yüzlerce vatandaşı ziyaret ediyorlar. Kıymetli hocalarımızı hem tebrik ediyorum hem de teşekkür ediyorum."
Ziyaret ekibinin ziyaret ettiği hanelerde Vali Ali Çelik’in selamını ilettiğini de kaydeden Müftü Demirtaş, Hocalarımız gittikleri yerlerde, “Kütahya Valiliği tarafından izolasyon altındaki vatandaşlarımızı ziyaret etmek için görevlendirildim. İl Müftülüğünde kamu ve cami görevlisi olarak çalışıyorum. Öncelikle Sayın Valimizin geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Allah şifa versin. Tedaviniz şifa ile sonuçlansın.. Karantina kurallarına uymanız dileği ile. Hayırlı günler, diliyorum” diyerek ziyaretlerini tamamlıyorlar. İDRİS DOĞAN