Kütahya İl Özel İdaresi eğitim alanında da destekler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kütahya İl Özel İdaresi Kütahya merkezde ve ilçelerde yaptığı okullar ile Kütahya eğitimine büyük destek veriyor.

Kütahya merkezde bulunan Şehitler ilköğretim okulunun yapımına 01.02.2018 tarihinde başlandı ve okulun %96’sı tamamlanmış durumda. Okulun bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Şehitler ilköğretim okulunda 16 derslik bulunuyor.

Artık tamamlanma aşamasına gelen bir başka okulu ise merkezde bulunan Osmancık ilköğretim okulu, bu okulumuzun yapımına 02.06.2017 tarihinde başlandı. Okulunda16 derslik bulunuyor.

Gediz ilçesinde bulunan Gediz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve pansiyonun yapımına 05.09.2018 tarihinde başlandı ve yapımı tamamlanarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

Gediz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 16 derslik bulunuyor. Okulun pansiyonu 160 yatak kapasiteli. Kütahya İl Özel İdaresi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da Kütahya eğitimine katkılar sunmaya devam edecek.