Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uzun süredir uzaktan eğitim gören ilkokul, köy okulları, 8. ve 12. sınıf öğrencileri, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ve özel gereksinimli çocuklar, hasret kaldıkları okullarında yeniden dersbaşı yaptı.

2, 3, 4, 8 ve 12’İNCİ SINIFLARIN OKULA DÖNDÜ
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitimin yeni başlayan sınıflar için hayırlı olması temennisinde bulundu.
Bugün itibarıyla da 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıfların okula döndüğünü dile getiren Başyiğit, şunları kaydetti: “İlimiz genelinde 26 bin 609 ilkokul öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin yarısı Pazartesi ve Salı, diğer yarısı ise Perşembe ve Cuma günleri okullarda olacak.
Programlar günlük 6 ders, dersler 30 dakika, teneffüsler ise 10 dakika olacak şekilde düzenlendi. Öğrencilerimiz haftada 12 dersi okulda, kalan derslerini de uzaktan eğitimle işlemeye devam edecek.
Ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerimiz için de sistem aynı şekilde devam edecek.
KURALLARA UYMAYA DEVAM EDELİM
Vatandaşlara kurallara uyulması konusunda çağrıda bulunan Başyiğit, “Vatandaşlarımızdan temel beklentimiz maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesidir. Kurallara ne kadar çok uyarsak ilimizde ve ülkemizde vakaları da o derece azaltmış oluruz. Böylelikle çocuklarımız yüz yüze eğitime daha fazla katılabilecektir.” diye konuştu. RAMAZAN DOĞAN