Tavşanlı yüksek basınç besleme doğalgaz hattı bugün itibarıyla açıldı.

Tavşanlı ilçesi bugün Uşak ilinden daha fazla kapasitede doğalgaz almakta, gelecek 50 yıl boyunca ki doğalgaz ihtiyacı karşılanmış bulunmaktadır. Tavşanlı OSB kısa süre içerisinde ilk defa doğalgaz ile tanışacak, firmalar için büyük bir teşvik olmuş olacak. Kuruçay ve Tunçbilek beldeleri ise boru hattının döşenmesi ile planlama çerçevesinde peyderpey doğalgaza kavuşacaktır. Tunçbilek’te Termik Santralin doğalgaz alması durumunda fuel oil ile ilk ateşleme baca dumanı da ortadan kalkacaktır.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu “Bu akşam çok müjdeli bir haber aldım, paylaşmak isterim. Şu anda ki meşguliyet alanım dışında gibi görünse de gerek uzun bir süre konunun takibini yapmış olmamız, gerekse de ilçenin hava kirliliğinin azaltılması yönüyle halk sağlığını ilgilendirmesi nedeniyle önemli bir haber.

Tavşanlı ilçesi için dev bir yatırım ve proje olan yeni yüksek basınç doğalgaz hattının gerçekleşmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanlarımız Berat Albayrak ve Fatih Dönmez’e, BOTAŞ yöneticilerine, EPDK üyelerine, talepleri birlikte gerçekleştirdiğimiz Kütahya Milletvekillerimize, İlçe Kaymakamımız Yüksel Kara’ya, Belediye Başkanlarımız Mustafa Güler, Agah Aşkın ve Erhan Demiray’a tüm Tavşanlı'lı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun dedi”.