Kütahya AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına atanan Fatih Oruç, siyasetin amacının hizmet olduğu bilincinde olduğunu belirterek, “Bundan öncede olduğu gibi hızımızı daha çok artıracağız. Kazanılmadık gönül, ulaşılmadık kapı bırakmayacağız” dedi.

Oruç, yaptığı yazılı açıklamayla, genel merkezin yapmış olduğu mülakat ve değerlendirme sonucu ismi merkez ilçe başkan adaylığı için belirlenen ve yaşanan salgından dolayı kongre tarihinin belirsiz olmasıyla yine genel merkez tarafından merkez ilçe başkanlığına atandığını belirtti.
Kendisini bu göreve layık görenlere teşekkür eden Oruç, açıklamasında şunları söyledi: “Mevcut merkez ilçe başkanımız Sayın Muhterem Kılıç Bey evladının sağlık sorunları dolayısı ile il dışında kalması gerektiği ve teşkilat çalışmalarını aksatmamak adına dün itibari ile istifa etmiştir. AK Parti Genel Merkezimizin yetkilendirmesi ile Kütahya AK Parti İl Başkanımız Sayın Sebahattin Ceyhun tarafından bugün itibari ile Merkez İlçe Başkanlığı mazbatamız tarafımıza teslim edilmiştir. Şahsıma inanıp, güvenerek bu önemli görevi tevdi eden başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdğan’a , AK Parti Teşkilat başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e, Bölge Koordinatörümüz Sayın Murat Baybatur’a , İl Koordinatörümüz Sayın İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanımız Sayın Sebahattin Ceyhun’a, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Tan, Sayın İshak Gazel, Sayın Ceyda Çetin Erenler’e teşekkür ederim. Birlikte çalışmaktan onur duyduğum ve bayrağı devraldığım Sayın Muhterem Kılıç Başkanıma, yönetimine ve yine daha önce görevi ifa etmiş bizden önceki İlçe başkanlarımıza ve yönetimlerine çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli dava arkadaşlarım bundan sonraki süreçte, bundan öncede olduğu gibi hızımızı daha çok artıracağız. Kazanılmadık gönül, ulaşılmadık kapı bırakmayacağız. Siyasetin amacının millete hizmet olduğunun bilincindeyim. Her zaman olduğu gibi kapımız herkese açık olacak. Ne kadar büyük bir teşkilatın içinde olduğumu biliyorum. Verilen görevin mesuliyetinin farkındayım. Bugün itibariyle İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun beyin öncülüğünde, Kütahya merkez ilçe ve tüm ilçelerimiz, İl, İlçe, Kadın, Gençlik Kolları ve Mahalle Teşkilatlarındaki fedakâr dava arkadaşlarımla safları daha da sık tutarak bir ve beraber olarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Haydi Bismillah deyip başlıyoruz. Daha çok çalışacak, yılmadan, yorulmadan var gücümüzle Kütahya’mıza hizmet için koşacak 2023 hedeflerimize ulaşacağız.” RAMAZAN DOĞAN