Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Tavşanlı Sınırlı Sorumlu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2018 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Kültür Sarayında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tavşanlı İlçesinde Sınırlı Sorumlu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci, açılış konuşması ile kongreye katılanlara yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Demirci konuşmasında yapılanları kısaca şu şekilde özetledi, “ Çok değerli esnaf arkadaşlarımız. Daha önceki sanayi sitesi maceramızı hepimiz biliyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile çok kısa sürede sanayi sitemiz tamamlandı. 460 işyerimizi teslim ettik, tapularını verdik. Bizim kooperatif olarak ve siz üyelerimizin de ödemelerdeki samimiyeti, bağlılığı ve birbiriyle birlikteliği neticesi bu çalışmaları ortaya koyduk. Şimdiden sonra 3. Etaba başladık. Allah nasip ederse onu da bitirmeyi tahüt ediyoruz. Bir sloganımız var ki 'Esnaf büyürse ülke büyür". Bizler Ahilik Kültürü ile esnafımızı yaşatmak ve büyütmek için her türlü gayret içerisindeyiz. Yeni yapılacak olan yerde Ahi Evran Cami ve Külliyesi, çıraklarımıza yemeklerini bedava verebileceğimiz ayrıca Kütüphanesi olan, bilgisayar merkezi olan bir cami projemiz. Yüz yataklı 14 derslikli Mesleki Eğitim. Türkiye'de 6 tane var ve nasip olursa 7. si Tavşanlı'ya olacak. 20 milyon Euro ile ortak kullanım tesisi oluşturacağız. Alacağımız CNC Makina ile esnaf arkadaşlarımızın alamadığı bu makinaları AB projesi ile ortak kullanıma açacağız. ARGE merkezi oluşturacağız. Tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalarımız var. Yaptığımız bu çalışmalarımız ile esnafımızın gelişimini sağlayacağız. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah" diyerek katkısı olan herkese teşekkür etti.

Kültür Saray’ında gerçekleşen Genel Kurula, mevcut Belediye Başkanı ve adayı Mustafa Güler, SP Belediye Başkan Adayı Davut Efe, oda başkanları ve çok sayıda üye katıldı.

Belediye başkan adayı Davut Efe ve Belediye başkanı Mustafa Güler de dilek ve temennilerde bulunması ile genel kurul sona erdi .