Ankara’da bakan ve bakan yardımcılarını ziyaret eden Kütahya heyeti, kentte yapılacak, yapımı devam eden projelerle ilgili talep ve istişarelerde bulundu.

SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA'YA ZİYARET
Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Simav Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Şener Kazcıoğlu Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı makamında ziyaret etti. Hastanelerin durumu, sağlık yatırımları ile Kovid-19 mücadelesinde yürütülen çalışmalar istişare edildi. Kütahya'nın taleplerini ve ihtiyaçlarını paylaşan heyet, Bakan Koca'ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI NADİR ALPASLAN’A ZİYARET
Heyet daha sonra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ı ziyaret etti.
Kültür ve turizm alanında yapılan, yapılması planlanan ve talep edilen yatırımlara ilişkin istişarelerde bulunulan ziyarette Vali Çelik’e AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı yönetim kurulu üyesi Şener Kazcıoğlu eşlik etti.
Kütahya’nın tarihi, kültürü, doğası ve birçok özelliğiyle önemli potansiyeli olan bir şehir olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Bu değerleri koruyarak görünür hale getirme gayretindeyiz” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alpaslan, Kütahya heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
GENÇLİK VE SPOR BAKAN YARDIMCISI İHSAN SELİM BAYDAŞ'A ZİYARET
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş'ı da ziyaret eden heyet, ziyarette yapılan, yapılması planlanan ve talep edilen yatırımlara ilişkin istişarelerde bulunuldu.
Vali Çelik’e AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Simav Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Şener Kazcıoğlu eşlik etti.
ESMAHAN SARAÇOĞLU