Kütahya’da, yurtdışından getirilerek 14 gün boyunca Kütahya-Afyonkarahisar yolu üzerinde bulunan Yesevi Yurdu’nda karantinada kalan vatandaşlardan biri, öğrencilere verilmek üzere Kur’an-ı Kerim arasına 400 Euro ve bir de not bıraktı.

Geçtiğimiz aylarda yurtdışından Kütahya’ya getirilen Türk vatandaşları kentteki çeşitli yurtlarda 14 gün boyunca misafir edildi.
Bu kapsamda Kütahya-Afyonkarahisar yolu üzerinde bulunan Yesevi Yurdu’nda karantinada kalan vatandaşlardan biri, Kütahya’dan ayrılırken, odanın gerçek sahibi öğrenciler arasında paylaştırılmak koşuluyla odadaki Kur’an-ı Kerim arasına yaklaşık 3 bin 150 liraya tekabül eden 400 Euro ve bir not bıraktı.
Geçtiğimiz günlerde eşyalarını almaya gelen öğrencilerden Medine Nur Sevinç, eşyalarını aldıktan sonra odalarında bulunan Kur’an-ı Kerim’i de yurt temizlik görevlisi Gülcan Kaymak’a teslim etti.
Öğrencilerden sonra odanın temizliğini yapıp kontrolünü sağlayan Kaymak, Kur’an’ın arasın 8 adet 50 Eurodan oluşan 400 Euro ve notu fark etti.
Durumu yetkililere bildiren temizlik görevlisi Kaymak, para ve üzerinde “14 gün misafiriniz oldum. Eksik olmayın, 4’ünüz aranızda paylaşın. Firmamın zekatıdır, lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun.” notu bulduklarına dair tutanak düzenledi.
Yetkililer teslim alınan paranın 4 öğrenci arasında paylaştırılacağını bildirdi. RAMAZAN DOĞAN