2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde bir dizi ziyaret ve istişarelerde bulunmak üzere Kütahya’ya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ildeki programına Tarihi Germiyan Sokağı ziyareti ile devam etti.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberinde Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile birlikte ilk olarak UNESCO'nun 'Yaşayan İnsan Hazineleri' ödülüne layık gördüğü çini sanatçısı Mehmet Gürsoy'un Tarihi Germiyan Sokağı’nda faaliyet gösteren çini atölyesini ziyaret etti.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eserleri inceleyip bilgiler aldığı ziyarette, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya’nın “Zanaat ve Halk Sanatları” alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na kabul edilmesi ve “Yaratıcı Şehir” unvanı alması hakkında Bakan Selçuk’a bilgiler verdi.
Bakan Selçuk ile Vali Toraman daha sonra Türk el sanatlarının yaşatılmasına katkı sağlayan, sanatsal ağırlıklı eğitim ve üretim çalışmalarını sürdürürken asıllarına sadık kalınarak gelecek kuşaklara aktarılmasına öncülük eden Kütahya Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret etti.
Enstitü Müdürü Hatice Gören ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Olgunlaşma Enstitüsü hakkında Bakan Ziya Selçuk’a bilgiler verdi.
Ziyaretlerde AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal Yücel, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit de hazır bulundu.