Türk seramik sektörünün lider ismi NG Kütahya Seramik, güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirerek Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Seramik sektörünün gelişimine yön veren NG Kütahya Seramik, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiyeleriyle aldığı önlemlerle TSE tarafından verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ne layık görüldü. Üst düzey hijyen önlemleri ve “Covid 19 Tedbirleri Eğitimleri” ile çalışanlarının sağlığını güvende tutan marka, bu yönde sürdürdüğü faaliyetlerini denetimli bir şekilde sürdürüyor.
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “NG Kütahya Seramik, TSE tarafından verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” çerçevesinde aldığı tüm hijyen önlemlerine üst düzey bir boyut kazandırdı. Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi için yapılan tüm denetimleri başarıyla tamamladı. Pandeminin Türkiye'de görülmeye başladığı ilk günden itibaren aldığı önlemlerle çalışanlarının sağlığını korumaya odaklanan marka, üretimin her noktasında aldığı üst düzey hijyen önlemleriyle aynı zamanda verimlilik sağlamayı başardı. Üretim alanları, ofisler, personel soyunma odaları ile yemekhane ile dış hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi farklı alanlarda TSE denetiminden geçen marka, tüm çalışanlarına Covid 19 Tedbirleri Eğitimi’ni sürekli olarak vermektedir.”
RAMAZAN DOĞAN