Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, normalleşme süreci ile birlikte hastanedeki yoğunluğun yeniden artmaya başladığını, vatandaşların randevusuz hastaneye gelmemeleri gerektiğini bildirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların bir süredir gitmekten çekindikleri hastaneler yeniden dolmaya başladı. Normalleşme sürecinin etkisiyle eski günlerdeki gibi hastaneye akın eden vatandaşlar sosyal mesafe kuralını da unutmaya başladı. Vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alacakları randevular ile hastaneye başvurmaları gerektiğini söyleyen KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, koronavirüse yeniden şans tanımamak ve daha iyi hizmet verebilmeleri için salgına karşı tedbirli olmaları gerektiğini söyledi.
Kontrollü sosyal hayata geçiş döneminde tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini belirten Başhekim Özatik, “1 Haziran itibariyle alınan yeni kararlar gereğince pek çok alanda serbestleşme meydana geldi. Dolayısıyla hastanemizde bazı alanlarda pandemi sürecinde uyguladığımız kısıtlamalarda da gevşeme oldu. Ancak henüz pandemi öncesinde yaptığımız hizmet sayısına ulaşmamız mümkün değildir. Sosyal mesafemizi koruyarak sağlık hizmeti sunabilmemiz için MHRS randevu sistemi üzerinden alınacak randevu ile müracaat eden hastalarımıza hizmet etmemiz gerekiyor” dedi.
“Lütfen hastaneye gelmeden önce randevunuzu alın” diyen Özatik, “Eğer randevunuz yoksa bizim arkadaşlarımızla da iletişime geçebilirsiniz ve randevunuza lütfen 10 dakika erken geliniz. Daha erken ya da daha geç gelmeniz buradaki yoğunluğu artıracaktır. Polikliniklerdeki yığılma sonucunda sosyal mesafemizi korumamız mümkün olmayacaktır. Tüm halkımızdan bu konuda hassas davranmasını istiyoruz. Acil durumlarda ise acil servisimiz 24 saat hizmet vermekte. Bu konuda vatandaşlarımızın bir endişesi olmasın. Acil durumlarda elbetteki acil servislere müracaat edebilirler” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN