Kütahya Valisi Ali Çelik, Büyük Taarruz’un 98. yıl dönümü sebebiyle Kütahya Muharip Gaziler Derneğini ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti.

Vali Çelik’i Kütahya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğul ile eşi Ayşe Başoğul, yönetim kurulu üyeleri Murat Karahan, Mevlüt Çubuk ve gazi eşi Ayşe Toy karşıladı.
Dernek faaliyetleri hakkında Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğul’dan bilgiler alan Vali Çelik istek ve önerileri dinledi.
Kıbrıs Gazisi Ramazan Yayla'nın vefatından büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Vali Çelik, “Gazimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.
Birlik, beraberlik vurgusu yapan Vali Çelik, “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bugün bu topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu Malazgirt, Dumlupınar, Çanakkale, 15 Temmuz ve terörle mücadelede bu vatan ve bayrak uğruna can veren şehit ve gazilerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.
Vali Ali Çelik, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti. Dernek Başkanı Asım Okat, eşi Ayşe Okat, Başkan Yardımcısı Hüseyin Efe, yönetim kurulu üyeleri Adnan Süngü ile Necati Aydın tarafından karşılanan Vali Çelik, Başkan Okat ile yönetim kurulu üyelerinin taleplerini dinledi.
Vali Çelik, kendisine iletilen taleplerin çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat verdi ve konuların bizzat takipçisi olacağını söyledi.
“BİNAYA RUH VERMİŞSİNİZ”
Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından hazırlanan, içerisinde şehit ve gazilerin bilgilerinin kristallere işlenmiş halinin sergilendiği “Şehit ve Gazi Müzesi”ni de ziyaret eden Vali Çelik, “Şehit ve gazilerimizi çok güzel tasvir etmiş, hayatımızın bir parçası haline getirmişsiniz. Binaya ruh vermişsiniz. Güzel bir örnek teşkil eden müzenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“1. DÜNYA SAVAŞI ŞEHİTLERİ MÜZESİ’NDE SONA GELİNDİ”
Vali Çelik’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Asım Okat, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği bünyesinde oluşturulacak 1. Dünya Savaşı Müzesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Okat, “3 bin 800 şehidimizin kimliği tespit edildi. Şehitlerimizin isimlerini hem müzemizde sergileyecek hem de dijital ortama taşıyacağız” dedi.
“RABBİM, BAŞIMIZI EĞDİRMESİN”
Bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çelik, “Rabbim, çıktığımız yolda vatana, millete hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin; şehitlerimize, gazilerimize bizi utandırmasın, başımızı eğdirmesin” dedi. ESMAHAN SARAÇOĞLU