AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, son dönemde ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri KENT Gazetesine değerlendirdi. KENT Gazetesi yazı işleri müdürü Mehmet Saka’nın sorularını içtenlikle cevaplayan AK Parti Milletvekili İshak Gazel ; “SEYİTÖMER Termik Santralinin kısa sürede “ GEÇİCİ HİZMET BELGEESİ” ile çalışmalara başlayabilir.” müjdesini verdi.

FİLTRE ÇALIŞMALARI %40 SEVİYESİNDE

SEYİTÖMER Termik Santralinde filtre çalışmalarının yüzde 40 seviyesinde olduğunu ifade eden Milletvekili Gazel ; “SEYİTÖMER ve TUNÇBİLEK Termik Santralleri 1 Ocak itibariyle gerekli yükümlülükleri yerine getirmediği için kapatıldı. Tesisler için ne gibi çalışmalar yapılabilir konusunda hem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AK Parti il teşkilatı ve vekillerimiz ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmelerin ardından Tesis işletmecisi yetkililer ile bir araya geldik. Firma yetkilileri SEYİTÖMER Termik Santralinde filtre için çalışmalar yapıldığını ifade ettiler. Bu çalışmalar belli seviyeye geldiği takdirde “ GEÇİCİ HİZMET BELGESİ” ile santral tekrar devreye girecek.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ SÖZ KONUSU OLMAYACAK

SEYİTÖMER termik santralinde firma yeni filtre imalatı çalışmaları zaten yapıyordu. Burada filtre imalatı yüzde 40’ seviyelerine gelmiş durumda. Geçici Hizmet Belgesi alabilmeleri için bu imalatın belirli bir seviyeye gelmesi gerekiyor. Çok kısa süre içerisinde o seviyeye gelecektir. Yapım işi istenilen seviye ye geldiğinde tesiste yeniden ölçüm yapılacaktır. Bu ölçüm sonucunda değerler istenilen seviyeye gelmişse Geçici izin belgesi verilecek ve çalışma başlayacaktır. Bu belge alındığında firma kalan yükümlülüğünü yerine getirmeyecek diye anlaşılmasın. Firma da bu konuda olumlu yaklaşıyor. Firma kalan imalatı da tamamlayacağını her iki bakanlığımıza iletti.

KİMSE İŞÇİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN
MAĞDUR İŞÇİ VARSA BİZİ ARASIN

Bu iki tesiste 1 Ocak tarihinden itibaren hiçbir çalışma yapılmadığı için burada çalışan emekçiler ücretli izine çıkartıldılar. Firma yetkilileri ile işçilerin durumunu da konuştuk. Firma kesinlikle işçi çıkarmanın olmayacağını bizlere iletti. Bizlere kesinlikle şu tarihe kadar işçi çıkartmam, şu tarihten sonra çıkartırım gibi bir şeyde söylemedi. Burada çalışan işçilerimiz mağdur edilmeyecek, kimse işçi üzerinden siyaset yapmasın. Mağdur edildiğini düşünen işçi kardeşimiz varsa teşkilatımıza arasın. Bu olay bazı muhalif siyasiler tarafından farklı bir şekilde yorumlandı. Bu iki tesiste hiçbir işçi ücretsiz izine çıkartılmamıştır.” Diye konuştu.

İLÇE BAĞLANTI YOLLARI BAKANLIĞIN ÖNCELİĞİ

İlçe bağlantı yolları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ; “ AK Parti Kütahya Milletvekillerimiz Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’ı ziyaret ettik. Bakan Turhan ile ilçe bağlantı yollarımızın tamamlanması için bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Başta, Emet- Tavşanlı, Tavşanlı- Domaniç, Gediz- Hisarcık olmak üzere diğer ilçelere yapılacak olan yol çalışmaları için olum sonuçlar aldık. Emet – Tavşanlı yolunun belirli kısmı yapılarak hizmete sunuldu. Yakın zamanda da yolun kalan kısmında çalışmalar başlayacak. Sayın bakanımız bu yolların öncelikli olarak tamamlanması için çalışma yaptıklarının müjdesini verdi.” Dedi.

FAS OLAYI BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

EVLİLİK İÇİN KİMSEYE PARA VERMEYİN

Bir ulusal kanalda yayınlan, , Kütahya’da üç bin FAS’lı kadın mağduru olduğunun ifade edildiği program hakkında da konuşan Milletvekili İshak Gazel ; “ Kütahya’da bizler yaşıyoruz. İlimiz de sadece Fas’tan değil başka ülkelerden gelen, gönül verdiği kişiye evlenip yaşayan bay, bayanlar var. Ama bir ulusal kanalda bahsedildiği gibi Kütahya’ya 3 bin Fas’lı kadının getirilip evlendirildiğinin doğru olmadığını düşünüyor ve biliyorum. Bu konunun ulusal kanalda çıkmasının ardından Nüfus Müdürlüğünden geçtiğimiz yıl ne kadar Fas tan gelen bayanlar ile evlenme olmuş bunun sayısını istedim. Yakın zamanda da veriler elimize ulaştığında bu rakamı kamuoyu ile paylaşacağım. Burada bir çete oluşumu söz konusudur. Bu çetenin oluşumunu engellemek için emniyet güçlerimiz gerekli çalışmaları yapmaktadır. İnsanların has has duyguları ile oynayarak dolandırıcılık yapanlar en ağır cezaları alacaktır.

BU OLAY SANKİ SADECE KÜTAHYA’DA YAŞANIYOR

Bu olay sanki sadece Kütahya da yaşanmış gibi gösterilmesi ve Kütahya ile özleştirilmesi son derece üzücü ve yanlıştır. Bu olay maalesef ülkemizin her bölgesinde yaşanmaktadır. Bu konuda gerekli tüm çalışmalar ülke genelinde emniyet güçleri tarafından yapılmaktadır.

EVLİLİĞİNİZE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARI SOKMAYIN

KENT Gazetesi aracılığı ile bu kişilere evlenmek vaadi ile para veren kardeşlerime de seslenmek istiyorum. Evlilik iki kişinin birbirilerine iyi ve kötü günde yan yana olacağına, birbirlerine destek vereceğine dair söz verdiği bir sözleşmedir. Evlilik birliğine üçüncü kişilerin müdahil olması, çetelerin müdahil olması evlilik birliğinin başından itibaren yanlış temeller üzerine kurulmuş demektir. Zaten böyle evlilikler ileride de ailede büyük sorunlara yol açabilir.” Açıklaması yaptı.

TOKİ ÜLKEMİZİN YÜZ AKIDIR

Türkiye genelinde yapılacak olan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında ilimize TOKİ tarafından 950 konut inşa edilecek. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve rekor başvurunun olduğu ön kayıtlar hakkında da konuşan Milletvekili Gazel ; “TOKİ, çok düşük fiyatlar ile orta halli vatandaşlarımızın da ev sahibi olabilmesi için faaliyet gösteren bir kuruluştur. TOKİ yapılarında vatandaşlarımızın yaşantısına uygun sosyal tesislere önem verilmektedir. TOKİ ülkemizin yüz akı kurumlarımız dandır. AK Parti iktidarı döneminde ilimizde hem merkez de hem de ilçelerimizde TOKİ konutları çok yoğun bir şekilde yapılmaktadır. TOKİ ile binlerce vatandaşımız ev sahibi olmuştur. Şimdi den yeni yapılacak konutlarda hak kazanacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.
LİBYA ANLAŞMASININ ÖNEMİ

YAKIN ZAMANDA ANLAŞILACAK

Türkiye gündemini de değerlendiren AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ; “ Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisinde yoğun bir çalışma programı vardı. Yaklaşık yirmiye yakın uluslararası sözleşme yüce meclisimizin onayı ile yürürlüğe girdi. Bunların en önemli ise Libya ile gerçekleşen uluslararası sözleşmenin yürürlüğe girmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bölgedeki çalışmalarımızı daha aktif ve güçlü olarak devam ettireceğiz. Akdeniz’de mevcut haklarımızı kuvvetlendirmek adına Libya ile yaptığımız anlaşmanın ne kadar önemli olduğu yakın zamanda ortaya çıkacaktır Libya halkının iradesinin yok edilmesi için çalışan darbeci güçlere ve onların uzantısına Türk askeri gereken cevabı verecektir. Libya çatışmasız bir ortamın temin edilmesi için Türk ordusu bölgede çalışmalar yapacaktır.” İfadelerini kullandı.