Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    Taşınmaz tapuda Kütahya ili, Merkez ilçesi, Pirler Mahallesi, 2865 Ada, 3 Parsel, bodrumlu sekiz katlı betonarme konut iş yeri ve arsası niteliğinde 257,00 m2 yüz ölçümlü olup 7.kat, bağımsız bölüm numarası 16 olan dubleks mesken olup borçlu adına tam oranında hisseli, 2070/30326 oranında arsa paylıdır. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır.Yerler odalarda laminant, ıslak hacimler ve mutfakta seramik kaplıdır.Taşınmaz dubleks mesken olup alt katta 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmaktadır.Üst katında 2 oda, 1 banyo ve 2 teras olup yaklaşık net alanı 177,00 m2'dir.Taşınmaz doğalgaz kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır.Taşınmaz 3B yapı grubunda asansörlü olup yaklaşık 10 seneliktir.Taşınmazın konumu, manzarası, çarşı merkezinde olması taşınmazı değerli kılmaktadır.

Adresi                          Pirler Mahallesi A.Mustafa Paşa Sokak Dış Kapı No:4 İç Kapı No:14   Merkez / KÜTAHYA

İmar Durumu               İmar planında bitişik nizam 8 kat, Ticaret(T2) olan yapı adasında kalmaktadır.Tescilli esere cephelendiğinden her türlü fiziki ve inşai müdahalede Kütahya KVKBKM kararı gerekir.Kütahya askeri hava alanı mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu:999-1002 m'dir.

Kıymeti                        380.000,00 TL

KDV Oranı                  %18

Kaydındaki Şerhler     Qnb Finansbank AŞ lehine ipotekli.

1. Satış Günü               03/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası

2. Satış Günü               31/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri                      : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu - Gaybi efendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7354 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019