Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Söz konusu Taşınmaz Kütahya ili Merkez Lala Hüseyin Paşa Mahallesi 2546 ada 7 parsel üç katlı betonarme konut iş yeri ve arsası niteliğinde 163,00m² yüz ölçümlü ikinci kat + çatı katı bağımsız bölüm numarası 10 olan dubleks mesken borçlu adına tam oranında hisseli 17/163 oranında arsa paylıdır. Taşınmazın adresi Fuat Paşa Mahallesi Simge sokak dış kapı no:8 iç kapı no: 10'dur. Söz konusu taşınmaz imar planında mahkeme kararına istinaden imar uygulaması projesinin ihale edilerek tapu müdürlüğünde tesciline müteakip imar durumu verilecektir. Taşınmazın alt katında 1 oda 1 mutfak nişi bulunmaktadır. Üst katında 1 oda 1 banyo ve 1 teras olup yaklaşık net alanı 30,00m²dir. Söz konusu taşınmaz doğal gaz kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz 3B yapı grubunda asansörsüz olup yaklaşık 1-2 seneliktir. Taşınmazın konumu taşınmazı değerli kılmaktadır. Taşınmaz çarşı merkezine yaklaşık 1,5 km mesafededir.

Kıymeti                        75.000,00 TL KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler     Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü               05/03/2020 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü               30/03/2020 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri                      : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu - Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9087 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020