T.C.
KÜTAHYA
İCRA DAİRESİ 2019/10510 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu Kütahya İli merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi 1147 ada 14 parsel 135,46 m² alanlı arsa imar planında bitişik nizam 3 kat yapı adasındadır. Taşınmaz tapu kaydında arsa olarak görünmektedir. Önemli alan ÖA-2) içerisindedir. Kütahya askeri hava alanı mania kotu kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu : 988-991 m.dir. Söz konusu taşınmazın açık adresi Yunus Emre Mahallesi Gülçin Sokak dış kapı no:9, zemin kat: 1. kat ve 2. katlardır. Taşınmazın üzerinde bodrum kat üzeri 3 katlı bina bulunmakta olup taşınmazda kat irtifakı olmadığından kıymet takdiri binanın tamamının değeridir. Taşınmazda zemin katın bir kısmı garaj olarak kullaınlmakta geri kalan kısımlar mesken olarak kulalnılmakta zemin katta 2 oda 1 mutfak bulunmaktadır. Mutfak dolapları ve ısınma sistemi ile petekler bulunmamaktadır. 1. katta 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Taşınmaz kombili ısınma sistemiyle ısınmaktadır. Yerler odalarda parke kaplı ıslak hacimler seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. 2. katta 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Taşınmaz kombili ısınma sistemiyle ısınmaktadır. Yerler odalarda parke kaplı ıslak hacimler seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Oda kapıları Amerikan pres panel kapıdır. Çatı katında oda bulunmamaktadır.Taşınmazın toplam alanı yaklaşık 480,00m²dir. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapıları çelik kapıdır. Bina 3B yapı sınıfındadır. Taşınmazda ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmazın dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 25 seneliktir. Taşınmaz Kütahya çarşı merke yaklaşık 4,5 km uzaklıktadır. Taşınmazın çevresinde okul cami ve park bulunmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası 2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu - Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10510 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı-132580
MEDYA KÜTAHYA GAZETESİ 20.03.2020