Kütahya Valisi Ali Çelik, İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında yapılan denetimlere katılarak Cumhuriyet ve Asım Gündüz Caddeleri üzerinde bulunan işyerlerini denetledi.

KORONAYLA MÜCADELEDE DESTEK İSTEDİ
İşletme sahipleri ve vatandaşlarla görüşen Çelik, koronavirüs tehlikesinin henüz geçmediğini hatırlatarak bu konuda verilen mücadele için destek istedi.
Vali Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında bugün ikinci kez Türkiye genelinde eş zamanlı denetimler yapıldığını söyledi.
Denetimlerinin uyarı maksatlı olduğunu belirten Çelik, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla 81 ilde uygulandığı gibi, Kütahya’mızda da hastalığın seyrinin ve etkilerinin azaltılması amaçlı arka arkaya denetimler yapıyoruz. Denetimlerin yanı sıra esnaf ve vatandaşlarımıza yönelik rehberlik ve bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Bu konudaki farkındalığı artırmaya çalışıyoruz.” dedi.
YÖNETİCİLER EKİPLERLE
DENETİMDE
24 ekip ve 103 personelle sahada olduklarını dile getiren Vali Çelik, şunları kaydetti: “Ekiplerimizle beraber sabah saatlerinden itibaren denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her bir ekibimizde belediye başkanımız, il emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız, daire müdürlerimiz, ilçelerde kaymakamlarımız ve birim amirlerimize kadar sahadayız. Karşılaştığımız bütün vatandaşlarımızla irtibata geçerek tehlikenin henüz geçmediğini, bu hususta hepimizin sorumluluk alması gerektiğini vurguluyoruz. Amacımız vatandaşımızın sağlık içinde yarınlarını kucaklamalarını sağlamak.”
“TEK GÜÇLÜ SİLAHIMIZ
KURALLARA UYMAK”
Denetimlerle vatandaşların uyarıldığını da aktaran Çelik, “Öncelikle vatandaşlarımızı ikaz ediyoruz, cezalandırmak bu işin bir çözümü değil. Önemli olan hepimizin aynı mücadele içinde olduğumuzun farkında olmamız. Bu bilinçle herkesin soruna sahip çıkmasını istiyoruz. Tek güçlü silahımız kurallara uymak. Buradan tüm esnafımıza, vatandaşlarımıza bir kez daha özellikle rica ediyorum. Lütfen maske, mesafe ve temizlik kuralına sonuna kadar riayet edelim. Bu aynı zamanda birbirimize karşı olan hakkımız ve sorumluluğumuz. Farkında olmadan başkalarının hayatını riske atabiliriz. ‘bize bir şey olmaz’ dememek lazım. Herkesin, kendisinin bu virüsü taşıdığını düşünerek kurallara uyarak hareket etmeli. Kurallara uymak konusunda bütün vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Denetimler esnasında gördüğümüz kadarıyla birçok esnafımız ve vatandaşımız kurallara uyuyor. Uymayanları ikaz ediyoruz.” ifadelerini kullandı. RAMAZAN DOĞAN