Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, yapay çim ve zemin çalışmaları yapılacak olan Mustafa Asım Alkış Stadı’nda incelemelerde bulundu.

Amatör spor müsabakalarının yapıldığı Mustafa Asım Alkış Stadı incelemesinde Vali Dr. Ömer Toraman’a İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz eşlik etti.

“ALTYAPI GELİŞTİKÇE SPORCU SAYISI ARTIYOR”

Gençlik ve Spor Bakanlığının sporda yaptığı yatırımlarla önemli bir mesafe alındığını kaydeden Vali Dr. Ömer Toraman, “Devlet olarak, kamu kuruluşları olarak gençlerimizin spor yapmasını önemsiyoruz. Onların daha fazla sporla meşgul olmasını temin için de altyapı başta olmak üzere üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Ülkemiz son dönemlerde tesisleşme noktasında çok mesafe katetti, tesislerimizin kalitesi çok yükseldi. Yalnızca belli branşlarda değil, salon sporları da dahil olmak üzere pek çok alanda çok mesafe katettik. Altyapı geliştikçe spor yapan çocuklarımızın sayısı artıyor. Bu da ülkemizin sporuna bir kaynak teşkil ediyor” dedi.

“KÜTAHYA ALTYAPI VE TESİSTE İYİ DURUMDA”

Kütahya’nın ilçeleriyle birlikte spordaki altyapı ve tesislerde çok iyi noktada olduğunu belirten Vali Toraman, “Hem Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yapmış olduğu yatırımlarla hem de İl Özel İdaremizin yatırımlarıyla oldukça iyi bir noktadayız. İlçelerimizin tamamını dolaştım, oralarda da standartlara uygun sahalar yapılmış. Bir eksiğimiz Aslanapa ilçemizdi, bu sene de orayı tamamlayacağız. Böylelikle bütün ilçelerimizde suni çim zemine sahip sahalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN ZEMİN YENİLENECEK”

Mustafa Asım Alkış Stadı’nın ihalesi için İl Özel İdaresinden kaynak ayrıldığını ve en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını söyleyen Vali Toraman, “Merkez’de Asım Alkış Stadı çok eski ve köklü bir spor alanı, zemini zamanla yıpranmış. Çok yoğun kullanılan bir saha. Amatör sporu önemsiyoruz. Bu sahalar gün boyu dolu, sürekli kullanılan sahalar. Biz, bu alanların kullanılmasından memnuniyet duyuyoruz, arzu ediyoruz ki hiç boş kalmasınlar” diye konuştu.