Kütahya Valisi Ali Çelik, beraberindeki heyetle birlikte Gediz ilçesini ziyaret etti. Kurum müdürleriyle tek tek görüşen Vali Çelik, ilçenin durumunu detaylı olarak inceledi.

GEDİZ KAYMAKAMI HAKAN ALKAN’A ZİYARET
Kütahya Valisi Ali Çelik, beraberinde İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, il Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ile birlikte Gediz Kaymakamı Hakan Alkan’ı ziyaret etti.
Vali Ali Çelik, Kaymakam Hakan Alkan ve birim müdürleri tarafından karşılandı.
Kaymakam Hakan Alkan, ilçenin tarihi, ekonomik yapısı, sağlık, eğitim durumlarıyla ilgili ve yapımı devam eden, yapımı tamamlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Murat Dağı’nın turizm imkanlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler alan Vali Ali Çelik kurum müdürleriyle tek tek görüşerek ilçenin durumunu detaylı olarak inceledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Alkan, Vali Ali Çelik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
GEDİZ BELEDİYESİNE ZİYARET
Kütahya Valisi Ali Çelik Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ı makamında ziyaret etti.
Vali Ali Çelik’i Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ile belediye meclis üyeleri birlikte karşıladı.
Belediye Başkanlık makamındaki ziyarette Gediz’de yürütülen çalışmalar ve projeler konuşuldu. Belediye Başkanı Akçadurak, Murat Dağı’na yapılacak olan Kayak Evi Projesini anlattı. Proje hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Ziyarette Vali Ali Çelik’e, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ve İl özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak eşlik etti.
VALİ ALİ ÇELİK GEDİZ OSB’Yİ ZİYARET ETTİ
Kütahya Valisi Ali Çelik, beraberindeki heyetle Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti.
Ziyarete, Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Gökhan Değirmenci ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol, OSB’nin planlanan yatırımları ve istihdam hedeflerini anlattı.
Vali Ali Çelik’e Gediz OSB’nin genel yapısıyla ilgili bir sunum yapan Gediz Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Gökhan Değirmenci, Organize Sanayi Bölgesinin 3 bölgeden oluştuğunu, 1. ve 2. bölgelerin yüzde yüz dolulukta olduğunu, 3. bölgenin de 730 bin metre kare genişleme alanında imar planı yapımına başlandığını ifade etti. Gediz Organize Sanayi Bölgesinin genel yapısıyla ilgili Vali Ali Çelik’e bilgiler veren Değirmenci: “Şu an yaklaşık bin kişiye istihdam sağlanıyor. 3. bölge ile birlikte toplamda 40 fabrikayla bu istihdam sayısının 2 bini bulması öngörüyoruz.” dedi.
Karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette Vali Ali Çelik, Gediz OSB Yönetim Kuruluna çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
ASFALT ÜRETİM ŞANTİYESİNDE İNCELEME
Kütahya Valisi Ali Çelik Gediz’de sürdürdüğü ziyaret ve incelemeler kapsamında Gediz’in Abide Köyündeki İl Özel İdaresine ait asfalt üretim şantiyesini ziyaret etti.
Asfalt üretim şantiyesinde incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, günlük bin 400 ton asfalt üretimi yapılan şantiyede işleyişi ve çalışmaları denetledi.
Vali Ali Çelik’e, İl Özel İdaresi Genel Genel Sekreteri Murat Koyak ve İlçe Özel İdare Müdürü Mevlüt Erkut şantiye ile ilgili bilgiler verdi.
GEDİZ TERMAL TATİL KÖYÜ İNŞAATINDA İNCELEME
Kütahya Valisi Ali Çelik, yapımı devam eden Gediz Belediyesi Ilıca Kaplıcası Termal Tatil Köyü 1. etap inşaatında incelemelerde bulundu.
Vali Ali Çelik’e, Gediz Kaymakamı Hakan Algan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak eşlik etti.
Termal Tatil Köyü 1. etap proje kapsamında erkek ve bayan hamamları, aquapark, camii, restoran ve ticaret alanlarını inceleyen Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’dan termal tatil köyü ile ilgili bilgiler aldı. Toplamda KDV hariç 32 milyon 912 bin TL’ye mal olan termal tatil köyü inşaatı ilerlemesinin yüzde 60 seviyesinde olduğu belirtildi.
Gediz Belediyesi Ilıca Kaplıcası Termal Tatil Köyü 1. etabının 2021 yılı mayıs ayında bitmesi öngörülüyor.
VALİ ALİ ÇELİK ŞEHİT JANDARMA ONBAŞI HÜSEYİN GÜRLEKLİ’NİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Kütahya Valisi Ali Çelik, 2009 yılında Siirt’in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışma sırasında şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Hüseyin Gürlekli’inin ailesini ziyaret etti.
Şehit babası Mustafa Gürlekli, annesi Suna Gürlekli ve kardeşi Hakan Gürlekli’ye sabırlar dileyen Vali Ali Çelik, “Rabbim, bizi size mahcup etmesin” dedi.
Şehit ailesinin ziyaretinde Vali Ali Çelik’e, Gediz Kaymakamı Hakan Algan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak eşlik etti.
MURAT DAĞI TERMAL KAYAK MERKEZİ’NDE İNCELEME
Kütahya Valisi Ali Çelik, termal ve kış sporlarının bir araya geldiği bin 850 metre yükseklikteki Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
İyi derece kırmızı, orta derece mavi ve eğitim seviyesinde yeşil renkli kayak pisti ile kızak pistinde incelemelerde bulunan Vali Çelik; 753 metre uzunluğunda, 700 kişi kapasiteli teleski (T-BAR) tesisi ile 7 bin 767 metre pist uzunluğunun 2 bin 53 metresinin aktif olduğunu söyledi.
“MURAT DAĞI KÜTAHYA İÇİN BÜYÜK BİR ZENGİNLİK”
Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nin tarihi, kültürel ve spor yönünden sunduğu imkân ve değerlerin iyi tanıtılması gerektiğini ifade eden Vali Çelik, “2 bin 312 metre yükseklikteki Murat Dağı, bin 450 metre yükseklikte 41 derece sıcaklıkta termal su ve konaklama, bin 850 metre yükseklikte ise her disiplinde kayak keyfi imkânını sunuyor. Termal turizm, kış turizmi, yayla turizmi ve doğa turizminin hepsini bir arada barındıran, potansiyeli yüksek bir turizm merkezi. Sahip olduğumuz bu kıymeti hem turizme hem de ekonomiye kazandırmak için elimizden gelen desteği verecek, daha iyisi için hep birlikte çalışacağız” dedi. İDRİS DOĞAN