Kütahya Valisi Ali Çelik, ilçe ziyaretleri kapsamında Çavdarhisar’ı ziyaret etti. İlçedeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Çelik, Aizanoi Antik Kenti’ndeki çalışmaları da inceledi.

ÇAVDARHİSAR KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çavdarhisar’a giden Kütahya Valisi Ali Çelik, ilçedeki programına Çavdarhisar Kaymakamlığı ile başladı.
Çavdarhisar Kaymakamı Armağan Yazıcı’yı makamında ziyaret eden Vali Ali Çelik, görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Yazıcı; Aizanoi Antik Kenti’nde devam eden çalışmalar, ilçenin sosyal, ekonomik, eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında Vali Çelik’e detaylı bilgiler verdi.
Yazıcı’nın Çavdarhisar Meslek Yüksekokulunun eksiklerini dile getirmesi üzerine ziyaret esnasında DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile iletişime geçen Vali Çelik, okulun son durumu ve neler yapılabileceğine dair Uysal’dan bilgiler aldı.
“TURİST REHBERLİĞİ PROGRAMI ÇAVDARHİSAR’A DEĞER KATACAK”
Çavdarhisar MYO’da Turist Rehberliği programının öğrenci kabulüne başlamasının heyecan verici ve sevindirici olduğunu kaydeden Vali Çelik, “Çavdarhisar ve Aizanoi’ye değer katacak önemli bir gelişme. Okulumuzdaki eksikleri ve yaşanan sıkıntıları aşmak için ne gerekiyorsa yapalım. Biz de destek olalım” dedi.
İlçedeki kadın ve genç nüfusu hakkında bilgiler veren Yazıcı, kadınların vakitlerini değerlendirebileceği bir alan olmadığını paylaştı.
“KADIN VE GENÇLERİMİZ İÇİN BİR MERKEZ OLUŞTURMALIYIZ”
Bunun önemli bir eksiklik olduğunu belirten Vali Çelik, gençlerin ve kadınların zamanlarını verimli şekilde değerlendirebileceği, sportif ve kültürel faaliyetlerle hayata katılım sağlayabileceği bir merkez oluşturulması için çalışma yapılmasını istedi.
Vali Ali Çelik Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çavdarhisar Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.
ÇAVDARHİSAR BELEDİYE BAŞKANI HALİL BAŞER’E ZİYARET
Kütahya Valisi Ali Çelik, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer’i makamında ziyaret etti.
İlçede tamamlanan, yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler alan Vali Çelik, Çavdarhisar’a imkanlar dahilinde destek vermeye devam edeceğini söyledi.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başer, Vali Ali Çelik’e teşekkür etti.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyareti
Vali Ali Çelik Çavdarhisar’daki incelemelerine İlçe Emniyet Müdürlüğü ile devam etti. Emniyet mensuplarından çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Çelik, başarı ve kolaylıklar diledi.
Çavdarhisar Barajı’nda inceleme
Vali Çelik daha sonra Çavdarhisar Belediyesi tarafından tabiat parkı yapılması planlanan Çavdarhisar Barajı’nda incelemelerde bulundu.
Bölgenin doğa yürüyüşü, piknik, balıkçılık ve dağ bisikleti faaliyetleri için uygun olduğunu kaydeden Vali Çelik, ilgi çekici bir planlamanın bölgeye değer katabileceğini söyledi.
VALİ ALİ ÇELİK: DOĞRU MASKE KULLANIMI, TEMİZLİK VE MESAFE…
Kütahya Valisi Ali Çelik, Çavdarhisar ilçe merkezinde her hafta kurulan Çarşamba Pazarı’nda incelemelerde bulunup vatandaşları Kovid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirdi.
Vali Ali Çelik, Kovid-19 salgınının yayılımını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla Çavdarhisar’da uygulanan tedbirleri yerinde gördü.
Çarşamba Pazarı’nda incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, pazar esnafı ve vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerini hatırlattı.
“BAŞARI VATANDAŞIMIZIN DESTEĞİNE BAĞLI”
Salgınla mücadelede en önemli hususun maske olduğuna dikkat çeken Vali Çelik, “Tüm kurumlarımızla büyük özveri içerisinde etkin bir şekilde sürdürdüğümüz mücadeledeki başarının artırılması vatandaşımızın desteğine bağlı. Her bir vatandaşımızdan talebimiz; doğru maske kullanımı, mesafe ve temizlik tedbirlerine hassasiyet göstermeleri. Vatandaşlarımız tedbirlere ne kadar uyum sağlar ve ciddiyetle uygularsa bu süreci o kadar kısa zamanda atlatacağız ” dedi.
Vali Çelik’e Çavdarhisar Kaymakamı Armağan Yazıcı ile Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer eşlik etti.
HABER MERKEZİ