Kütahya’da itfaiye müdürlüğünün hizmetine sunulacak olan ikinci itfaiye hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Belediye Başkanı Alim Işık, Zafertepe Mahallesi’ndeki inşaat alanında yaptığı konuşmada, binanın imar, çevre ve şehircilik projeleri arasında yer aldığını belirtti.
Mevcut itfaiye binasının merkezde kalmasından dolayı uzak bölgelerdeki olası yangınlara müdahalede yetersiz kaldığını dile getiren Işık, şunları kaydetti: “Bugün hayırlı bir hizmet için bir araya geldik. Daha önce ihalesini gerçekleştirmiş olduğumuz ve yaklaşık 1 buçuk milyon lira dolayında ihale bedeli olan Zafertepe Mahallesi İkinci İtfaiye İstasyonu projemizin temel atma töreni için buradayız. Bilindiği gibi şehir merkezinde yer alan İtfaiye Merkezimiz şehrimizin yaklaşık 20 km’lik doğu-batı istikametindeki uzunluğu nedeniyle herhangi bir yangın anında zamanında müdahaleye yeterli gelmemekteydi. Bu sebeple hem Organize Sanayi Bölgemize hem de Zafertepe Mahallemiz merkez olmak üzere bu bölgedeki mahallelerimize hizmet vermek üzere bu istasyonumuzu plandık. Yapım sürecine başlanılan istasyonumuzu inşallah 2020 yılı sonu itibariyle hizmete hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Şehrimiz ve şehrimizin güzel insanlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kütahya’ya sözümüz var dedik. Birlikte başarmayı hedef gösterdik, birlikte başarmaya devam ediyoruz."

Toplam 702 metrekareden oluşan hizmet binasında, itfaiye araç otoparkı, eğitim odası, amir odası, lokal, danışma, giyinme odası, kazan dairesi, yemekhane, çay ocağı ve tuvaletlerin yer alması planlanıyor.
RAMAZAN DOĞAN