Kütahya Belediyesinin Yenibosna mahallemize inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezi düzenlenen törenle hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.
Açılış töreninde Yenibosna Mahalle Muhtarı Sadık Bal, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Yenibosna Sosyo Kültür Merkezinin açılışında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve ekibine teşekkürlerini sunan AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Yenibosna Sosyo Kültür Merkezinin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diledi.
Yenibosna mahallemize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu; Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinciyle yapılan bu çalışmadan dolayı kıymetli Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.
Yenibosna mahallemizde ikamet eden hemşerilerimizin hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezin açılış töreninde katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Yenibosna Mahallesi Sosyo Kültür Merkezinin mahalleli vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edildiğini söyledi.
Yenibosna Mahallesi ile birlikte toplam 11 adet Sosyo Kültür Merkezi şehrimize kazandırarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduklarını dile getiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahyamız için Kütahyalı hemşehrilerimiz için göreve geldiğimiz günden itibaren gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner, Okçu-Güveççi mahallelerimizin kullanabileceği 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra, İkizhüyük, Okçu-Güveçci, Parmakören, Alayunt, Geven, Perli, Ağaçköy, Kumarı ve Kirazpınar açılışını daha önce gerçekleştirilerek hemşehrilerimizin hizmetine sunmuştuk.
Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Yenibosna ile birlikte toplamda 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizi şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz, dedi.
Başkan Saraçoğlu; Yenibosna Mahallesi Sosyo Kültür Merkezimizin açılışında çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Hizmetlerimizi sizlerin de desteğiyle faaliyete geçirdik. Asıl olan birlik ve beraberlik. Bunu başarabildiysek ne mutlu bizlere. Ben şehitlerimizin adını yaşatmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlar bizim için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler, bizler onlar için ne yapsak azdır. Bu tesisimizin ismini Diyarbakır Sur'da teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Tetik kardeşimizin isminin verilmesini öneriyorum. Sizlerde buna destek olur kabul ederseniz bu şekilde ismini ebediyen yaşatmış oluruz diyorum ve açılışlarını gerçekleştirmiş olduğumuz Sosyo Kültür Merkezlerimiz, şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.