Kütahya Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Murat Duran, geçtiğimiz sezon süper amatör ligi lider olarak tamamladıklarını, yükseldikleri Bölgesel Amatör Liginde (BAL) hedeflerinin 3. Lig olduğunu bildirdi.

Duran, Öğretmenevi’nde bir araya geldiği gazetecilere yaptığı açıklamada, kulübünün Bölgesel Amatör Ligine yükselmesinin mutluluklarını yaşadıklarını belirtti.
Kütahya’yı BAL’da 4 takım ile birlikte temsil edeceklerini dile getiren Duran, şunları söyledi: “
Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü olarak Süper Amatör Lig’ini 11 puan farkla lider olarak bitirmiş ve Bölgesel Amatör Lig’e katılmış bulunuyoruz. Tescil bekliyoruz. En büyük hedeflerimizden birisi gençlerimizdi. Yaklaşık 700 futbolcumuzla birlikte tüm gruplara katılarak gençlerimizin önünü açmak itiyoruz. BAL Ligi’ndeki hedefimiz lider bitirerek 3. Lig’e göz kırpmak. Ekibimizi de bu şekilde oluşturuyoruz. Transferler konusunda da, iç transferlerimizin tamamını bitirmiş durumdayız. Süper Amatör Lig’den gelen takımların da bir şeyler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Hız kesmeden Lig atlayıp 2. Lig’e kadar hızlıca yükseleceğimizi düşünüyoruz.”
Yeşilayspor Kulübü olarak 16 Temmuz’da genel kurul yaptıklarını ve tüzüklerini de değiştirdiklerini kaydeden Duran, “Yeşilay Spor Kulübü Yönetim Kurulunda; Murat Duran, Mehmet Şirin, Yılmaz Tokerim, Mehmet Bilgili, Hasan Hüseyin Selvi, Eyüp Cihan, Mehmet Kabadayı, Selim Açıkbaş ve Eşref Er yer alıyor. Yönetim kulunu 5 kişiden 9 kişiye çıkardık.” diye konuştu. RAMAZAN DOĞAN